PRIPREME ZA ZIMSKU VOŽNJU - Auto škola Stop Line

PRIPREME ZA ZIMSKU VOŽNJU – Auto škola Stop Line

KAKO DA BEZBEDNO UŽIVATE U VOŽNJI TOKOM ZIMSKIH DANA

Zima je vrlo specifično godišnje doba, a vozači se za nju pažljivo spremaju.

To uopšte nije čudno jer zimsko vreme sa sobom nosi niske temperature, klizav kolovoz i sneg.

U pripreme se ne uključuje samo oprema, već i uvođenje nekih promena u tehniku vožnje.

Zima je poseban izazov za nove vozače, ali i one koji se u toku ovog perioda pripremaju za polaganje vozačkog ispita.

S obzirom na potencijalne opasnosti koje donose zimski uslovi, mnogi vozači se brinu i plaše da sednu za volan, izbegavajući da se kreću dok se ne vrate topli dani.

Zimska vožnja može proći bez straha i stresa, ali i posledica, uz primenu nekih olakšica i saveta stručnjaka.

Auto škola Stop Line Vam navodi neke od njih koje će učiniti celu proceduru vožnje po snegu i klizavoj površini znatno lakšom.

Pripremite se na vreme i vozićete opušteno i bezbedno.

NEKA VAŠE VOZILO SPREMNO DOČEKA ZIMU

Da bi u potpunosti bili bezbedni tokom zime, a i da bi se uverili da će Vaše vozilo normalno funkcionisati u takvim uslovima, obavite vanrednu proveru kod svog majstora.

Gume moraju biti naduvane, a šare dovoljno duboke za kretanje po zimskom vremenu i specifičnoj podlozi.

Neophodna je i provera antifriza, ulja i tečnosti za pranje stakala.

Preporučljivo je u vozilu nositi sa sobom rezervne bočice ovih važnih tečnosti.

Motor mora raditi besprekorno u svakom trenutku, a stakla trebaju biti perfektno čista radi što bolje preglednosti.

Nanesite vosak na karoseriju da bi je zaštitili od uticaja soli i prljavštine na putu, kao i nastanka korozije.

Uverite se da sva svetla pravilno funkcionišu.

ODVAJANJE POTREBNOG VREMENA

Kada je u pitanju vožnja tokom zime, znajte da pripremu pred putovanje i samo kretanje treba obaviti bez žurbe. Ovo posebno važi kada je led prisutan na putu i tokom snežnih padavina.

Ne krećite nigde u zadnji čas, već pripremite vozilo ranije tako što ćete sa njega očistiti sneg i led, namestiti neophodnu opremu i zagrejati motor.

Preskakanje ovih važnih koraka zbog kašnjenja na posao ili na zakazan lekarski pregled može ozbiljno ugroziti Vašu bezbednost, kao i bezbednost ostalih vozača na putu.

Nekoliko sati ranije na internetu potražite informacije o stanju na putevima i vremenskoj prognozi.

Kada sednete za volan, vozite sporije i pažljivo gledajte oko sebe da bi na vreme detektovali moguću opasnost i sprečili proklizavanje točkova.

NOSITE UZ SEBE PRIBOR ZA HITNE SLUČAJEVE

Nikada ne znate kada ćete se zaglaviti u snegu, kad će Vam sistem za grejanje naglo otkazati ili ćete se osetiti loše tokom vožnje.

Prazan mobilni telefon i akumulator mogu zadati dodatne brige i nevolje.

Morate biti spremni na sve i sa sobom poneti stvari koje će Vam najverovatnije po snežnim padavinama, niskim temperaturama i zaleđenom putu biti nedostupne.

Nosite u rezervi nešto hrane i vode, kao i ćebe, šal i rukavice da bi ste se zagrejali u vozilu ili van njega

. Zakonski obavezna kutija za prvu pomoć nikako ne sme biti izostavljena. Ponesite set osnovnog alata i baterijsku lampu.

Mala lopata i eksterna baterija za mobilni telefon će takođe biti od velike koristi.

DODATNI SAVETI

• Ne vozite pod dejstvom alkohola. Ovo važi naravno za sva godišnja doba, a ne zaboravite da po snegu i ledu možete napraviti još veću štetu i sebi i drugima.
  • Isključite mobilni telefon tokom vožnje da Vam ne bi odvraćao pažnju. Kucanje poruka i razgovori su poslednje što Vam treba za volanom, a posebno kad vozite zimi.
  • Neka vam rezervoar bude uvek pun makar do pola. Zimska vožnja zahteva veću potrošnju od uobičajene.

KONDICIONI ČASOVI VOŽNJE ZA DODATNO USAVRŠAVANJE

Mnogi novi kandidati kreću sa časovima vožnje tokom zime, što im je od velike koristi kada u budućnosti budu sami seli na vozačko sedište i kretali se po snegu i ledu.

Međutim, šta ako ste svoju obuku odradili tokom toplih i suvih dana i uspešno dobili dozvolu, ali nikada niste imali priliku da vozite po mokrom i klizavom putu?

Razumemo da ste zabrinuti i zato je Auto škola Stop Line tu da Vam ponudi dodatne časove koji će poboljšati vaše vozačke sposobnosti i obezbediti Vas za zimski period.

Ovo važi i za vozače koji dugo nisu imali priliku da voze i kojima je inače potrebna dodatna provera.

Uspešno ćete se suočiti sa ekstremnim uslovima i upravljati vozilom bez stresa.

UŽIVAJTE U VOŽNJI I TOKOM ZIMSKIH DANA

Uz Auto školu Stop Line, zavolećete zimu.

Adekvatna priprema, dragocene veštine i poneki stručni savet naših iskusnih instruktora će Vas pripremiti za period koji uskoro dolazi.

Dodatna investicija u Vaše vozačke sposobnosti i znanja će se svakako isplatiti.

Ispravno i pravovremeno ćete reagovati u svakoj situaciji i uspešno doći do željenog odredišta bez poteškoća.

Zakažite dodatne časove kada Vama bude najviše odgovaralo, a mi ćemo Vam rado izaći u susret.