B kategorija – cena, pravila, zakon

Dozvolu za obuku vozača za B kategoriju naravno da imaju sve auto škole

Želite pomoć u odabiru auto škole u Beogradu ili imate druga pitanja vezana za auto škole? Javite se operateru Marini na četu. Skrolujete dole da vidite za koje sve auto škole u Beogradu trenutno imamo pogodnosti ukoliko ih upišete preko našeg portala.

• B kategorija – cena
  • B kategorija – vozila, kojim smete da upravljate, šta kaže novi zakon?
  • B kategorija – testovi

SAZNAJ VIŠE KOJI SU BENEFITI ZA TEBE DA KORISTIŠ NAŠ PORTAL. NISMO SAMO SAJT SA POPUSTIMA

Polaganje za auto – B kategorija cena?

Prosečna cena obuke za B kategoriju u beogradskim auto školama je 75.000 RSD, kada za BE kategoriju je 16.750,00 RSD

Cene obuke u auto školama BeogradaB kategorija cena

B kategorija, šta smete da vozite i šta kaže zakon?

Šta možete da vozite sa B kategorijom?

1) lake tricikle
2) lake četvorocikle
3) teške tricikle čija snaga motora nije veća od 15 kW
4) teške četvorocikle
5) teške tricikle čija snaga motora je veća od 15 kW kada napunite 21 godinu
6) B1
7) da vučete prikolicu čija najveća dozvoljena masa nije veća od 750 kg
8) motokultivator

Šta kaže zakon?
Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima:
7. Vozačke dozvole za kategorije motornih vozila
Član 195

“Vozačka dozvola izdaje se za upravljanje motornim vozilima, odnosno skupovima vozila sledećih kategorija:
… 6) B – Motorna vozila, osim vozila kategorije A, A1, A2, AM, F i M, čija najveća dozvoljena masa nije veća od 3.500 kg i koja nemaju više od osam mesta za sedenje ne računajući sedište za vozača,…

Da li mogu da vučem prikolicu sa B kategorijom?

Da, možete da vučete prikolicu sa B kategorijom, ali prikolica ne sme da bude teže od 750 kg do 3.500 kg.

Da li smem da vozim kombi sa B kategorijom?

Da, možete da vozite kombi najveće dozvoljene mase do 3.500 kg i koji nema više od 8 mesta za sedenje ne računajući sedište za vozača

Testovi za (polaganje) B kategorije

Na našem sajtu možete proveriti Vaše znanje iz teorijskog dela vozačkog ispita za B kategoriju još pre upisa auto škole. Za testove Vam nije potrebna registracija niti ID kandidata.

Zvanični testovi MUP-a možete naći na ovom linku »

Takođe možete videti ove linkove, ako Vam više odgovara njihov format testova za B kategoriju:

B kategorija – cena obuke u auto školama Beograda

Prosečna cena obuke za B kategoriju je 70.000 din.
Na ovoj stranici možete da vidite prosečne cene obuke u auto školama u Beogradu. (kliknite na tekst)

Koji su uslovi za upis B kategorije?

1) Kandidat je navršio 16 godina (polaganje ispita za B kategoriju samo sa navršenih 17 godina!). Nakon položenog vozačkog ispita dobija se probna vozačka dozvola do navršene 21. godine.
Kandidata koji su položili vozački ispit sa navršenih 19 godina, dobijaju probnu vozačkau dozvolu u trajanju od 2 godine.

2) Kandidat poseduje važeću ličnu kartu

3) Ako je kandidat maloletno lice, potrebno je da dođe sa jednim od roditelja da potpiše ugovor

Za prijavu praktičnog ispita (polaganje vožnje) neophodno je da kandidat ima zavrsenu teorijsku i praktičnu obuku, i položen ispit iz prve pomoći.

B kategorija – obuka vozača

Obuka B kategorije se sastoji od 40 časova teorijske i 40 casova praktične obuke.

Teorijska nastava za polaganje testova, odnosno teorijskog dela za B kategoriju je slušanje dvočasa, koji traje 90 min (1 čas = 45 min).

Teorijska obuka B kategorije je obavezna i kandidat mora prisutstvovati svim časovima teorijske nastave. Kandidat dnevno može imati najviše 3 časa teorije.

Nakon odslušane teorijske nastave, kandidat može da se prijavi za polaganje TEORIJSKOG ISPITA za B kategoriju.

Nastava i polaganje testova – teorijskog dela ispita za B kategoriju se obavlja u prostorijama auto skole.

Nakon položenog teotetskog dela ispita kandidat je dužan da izvadi LEKARSKO UVERENJE i kreće se sa PRAKTICNOM OBUKOM u trajanju od 40 časova.

Kandidat dnevno može imati maksimalno 2 časa praktične obuke B kategorije.

Nakon završene praktične obuke od 40 časova, kandidat se prijavljuje za polaganje PRAKTIČNOG ISPITA (vožnje).

Obuka za B kategoriju traje minimalno 2 meseca u auto školama

Časovi se prilagođavaju slobodnom vremenu kandidata

Polaganje za B kategoriju – praktičan ispit

Praktičan ispit B kategorije se sastoji iz poligonskih vežbi (na uređenom parkingu) i vožnjom u saobraćaju. Kompjuter slučajnim izborom bira jedan od 15 ispitnih zadataka – ruta. Nakon toga sledi ocenjivanje vozačkih sposobnosti kandidata. Ispitnu komisiju čine dva ispitivača, jedan je ispitivač MUP-a a drugi je ispitivač iz auto skole.  Ukoliko jedan od ispitivača oceni negativnom ocenom kandidata NIJE POLOŽIO, a drugi ispitivač da prolaznu ocenu POLOŽIO kandidat po pravilniku dobija konačnu ocenu NIJE POLOŽIO. Ukoliko kandidat kod oba ispitivača na kraju ispita dobije prolaznu ocenu POLOŽIO ispit je uspešno završen.

Polaganje za B kategoriju na Zvezdari

Polaganje za B kategoriju na Voždovcu

Polaganje za B kategoriju na Novom Beogradu

Polaganje za B kategoriju u Zemunu

Ukoliko upišete B kategoriju u auto školi Lux Voyger u Zemunu preko portala Radar, dobijate besplatno prvu pomoć i lekarsko uverenje.

Polaganje za B kategoriju na Čukarici

Ako upišete B kategoriju u auto školi Astra L na Čukarici (Žarkovo) preko portala Radar, dobijate besplatno lekarsko uverenje.

Za više informacija kontaktirajte našeg operatera Marinu na četu.

Ženski instruktor za B kategoriju

Javite nam se na online četu da Vam damo više informacija po pitanju ženskog instruktora vožnje za B kategoriju u Beogradu.