Simulator vožnje u obuci vozača  - Auto škola Bulevar

Simulator vožnje u obuci vozača – Auto škola Bulevar

Simulator vožnje u obuci vozača

Simulator vožnje automobila је sistem koji oponaša ili simulira, doživljaj vožnje automobilom, koliko je to u stvarnosti moguće. Postoji nekoliko vrsta simulatora vožnje, od video-igre do celog automobila postavljenog na hidrauličnim cilindrima ili elektromehaničkim baterijama.

Na simulatoru se kroz različite vežbe proverava psihomotorička i kognitivna sposobnost vozača. Kroz različite testove meri se vreme reakcije, kočenje u slučaju opasnosti, kočenje u različitim uslovima na putu (suv, kiša, sneg). Kao deo početne obuke uči se delovanje na menjač kao i pedale kvačila, kočnice i gasa, delovanje na volan. Uči se i pokretanje vozila na ravnom putu i na usponu. Kroz različite scenarije radi se test pregleda saobraćajne situacije, test odnosa prema okolini, test odnosa prema drugim učesnicima u saobraćaju, test noćne vožnje i vožnje u magli itd.

Auto škola Bulevar simulator vožnje

Primena simulatora u obuci vozača pokazala se od neprocenjivog značaja. Kod većine se kandidata javlja strah i nesigurnost na prvim časovima, čak i na poligonu, pa se tako usporava proces učenja. Međutim, kada osnovne komande i principe vožnje savladaju u bezbednom okruženju, kandidati sa sigurnošću i samopouzdanjem savladavaju praktično znanje u automobilu. Simulator nam takođe pruža jedinstvenu priliku da pripremimo vozače na niz nepredviđenih okolnosti tokom vožnje koje na poligonu ili na ulici nemamo priliku da reprodukujemo…

Sistemi za simulaciju obuke za ECO vožnju je rešenje za smanjenje potrošnje goriva i operativnih troškova. Razvija ekonomski, ekološki i sigurniji način vožnje zahvaljujući edukativnim sadržajima. Ovo rešenje izračunava potrošnju goriva, korišćenje parametara kao što su kočenje, ubrzavanje, promene stepena prenosa. Svi parametri su dostupni i mogu se proveriti i uporediti kako biste dobili ideju o tome kako poboljšati rezultate.