SAVETI ZA VOŽNJU KOJI VAM MOGU SPASITI ŽIVOT

SAVETI ZA VOŽNJU – Auto škola Stop Line

Nepažnja i nesvesne greške koje su mogle da se spreče dovode do ogromnih oštećenja na Vašem vozilu, teških telesnih povreda, a neretko i do smrti.

Koliko možete naškoditi sebi, možete i drugima, jer rizične situacije i nemarnost stvaranju veliku opasnost i za ostale učesnike u saobraćaju.

Nije komplikovano ostati siguran na putu, niti zaštititi druge putnike u vozilu i ljude koji se nađu u blizini.

Brojne saobraćajne nesreće su mogle da se spreče, mnoge i mogu da se ne dogode u budućnosti, samo kada bi vozač bio zaista svestan šta može da se desi ukoliko namerno ili nenamerno greši.

Kontrolisanje vozila nije bezazleno i ne treba ovu radnju olako shvatiti.

Kad vozite morate biti pažljivi i voditi računa o sebi i okolini.

Auto škola Stop Line Vam daje korisne savete koji Vama i drugima mogu spasiti život i sprečiti da dođe do fatalnih saobraćajnih nezgoda.

ZABORAVITE NA MOBILNI TELEFON

Zabrana korišćenja moblinog uređaja u toku vožnje koja je obuhvaćena zakonom ne treba da se poštuje samo zato što je u pitanju stavka zakona.

Handsfree mod je izuzetak, ali i on nije dozvoljen osobama sa probnom vozačkom dozvolom.

Razloga ima mnogo, a pre svega poziv ili kucanje SMS poruke mogu da Vam odvrate pažnju od situacije na putu i da dovedu do saobraćajne nezgode.

Brojne su nesreće zbog kojih je došlo jer je vozač slao poruku ili pregledao notifikacije na svom telefonu.

Zbog toga, najbolje bi bilo da uređaj potpuno isključite ili stavite na tihi režim da ne bi došli u iskušenje da proverite ko Vas traži baš u momentu kad vozite.

POJAS JE OBAVEZAN

I ovo nije samo besmislena zakonska stavka koja mora da se poštuje.

Mlađi vozači najčešće odstupaju od ovog vrlo bitnog pravila da ih prijatelji ne bi osuđivali.

Međutim, na put nikada ne treba krenuti nevezan, čak iako je to samo do obližnje prodavnice na brzinu.

Pojas će Vam spasiti život kada i ako to bude neophodno i zato to nikako nemojte zanemarivati.

NEMOJTE DA VOZITE UMORNI I NEISPAVANI

Baš kao i vožnja u alkoholisanom stanju i kretanje po asfaltu kad ste neispavani i premoreni je veoma rizično i opasno.

Često se dešava da vozač zaspi za volanom i izazove štetu sebi i drugima, a takođe izgubi život ili ubije nekoga.

Svako ko vozi mora sebi da obezbedi dovoljno sna i odmora da se tako nešto ne bi dogodilo.

Ako treba, lezite ranije u krevet i ispoštujte onaj minimum od 8 sati dnevno koji medicinski stručnjaci često preporučuju.

VAŽAN JE IZBOR MUZIKE

Verovali ili ne, ali i muzika koja svira u vozilu tokom kretanja na putu može itekako da smanji Vašu koncentraciju za volanom.

Agresivan zvuk i brz ritam mogu čak i smirenoj osobi podići adrenalin.

Broj srčanih otkucaja se uvećava, što u velikoj meri smanjuje fokus na okolinu.

Kao rezultat, javlja se uvećanje brzine, nedovoljno obraćanje pažnje na ostale učesnike u saobraćaju i na kraju nezgoda koja može da ima fatalan ishod.

BUDITE DOVOLJNO UDALJENI OD VOZILA ISPRED VAS

Držanje neophodnog odstojanja od vozila koje se nalazi ispred Vašeg pomoći će Vam da se blagovremeno po potrebi zaustavite i zakočite, a da ne ugrozite nikoga ili dovedete do štete.

Morate voditi računa i o uslovima na putu i vremenskim prilikama da bi lakše predvideli sledeći korak i ispratili vozilo ispred sebe.

U slučaju smanjene vidljivosti i klizave podloge, kao i većih dimenzija tog vozila (autobus, kamion) ta udaljenost treba da bude nešto veća.

Odgovarajuće odstojanje će omogućiti i bezbedno preticanje.

UZ AUTO ŠKOLU STOP LINE OBUKU BIĆETE BEZBEDNI NA PUTU

Ukoliko još uvek nemate vozačku dozvolu i planirate da krenete sa procesom polaganja vožnje, Auto škola Stop Line će Vam pružiti sva neophodna znanja i veštine kroz moderna sredstva za rad, vozila novije generacije i iskusan tim predavača i instruktora.

Tokom obučavanja, upoznaćemo Vas detaljno sa ponašanjem na putu koje će Vam omogućiti bezbednu i bezbrižnu vožnju.

Ako dozvolu posedujete već duže vreme, a želite da unapredite svoje sposobnosti i potrebni su Vam odgovori na određena pitanja, zakažite časove kondicione vožnje.

Ukazaćemo Vam na greške, dati korisne savete i pokazati trikove koji će Vam pomoći da se osećate sigurno za volanom.

DOPUSTITE DA VAM POMOGNEMO

Naša ekipa je spremna u svakom trenutku da Vam se potpuno posveti, bez obzira da li ste početnik ili iskusan vozač koji želi da se usavrši.

Javite nam se i zakažite svoj termin da bi krenuli sa teorijskom obukom ili časovima kondicione vožnje.

Biće nam drago da Vam pomognemo i unapredimo Vaše sposobnosti da bi vozili bezbedno svaki put kada krenete na put.