KRETANJE TOKOM RADOVA NA PUTU - Auto škola Stop Line

KRETANJE TOKOM RADOVA NA PUTU – Auto škola Stop Line

BEZBEDNO KRETANJE TOKOM RADOVA NA PUTU

Stvaranje rupa i drugih oštećenja na putevima zahteva brzu reakciju ekipa koje su zadužene za njihovu popravku.

To je važno da bi se izbegle potencijalne nezgode i normalizovao protok saobraćaja.

Situacije koje podrazumevaju delimične blokade puta zbog radova mogu se viđati podjednako i na prometnim putevima van naseljenih mesta, ali i na asfaltu usred gradske gužve.

Od velike je važnosti da znate kako u takvim uslovima da se krećete i budete obazrivi.

Radnici koji održavaju puteve obavljaju rizičan posao i svakodnevno se izlažu različitim opasnostima.

Da bi im olakšali rad, moramo voditi računa kako se krećemo vozilom kroz područje na kome se radovi obavljaju.

Auto škola Stop Line za Vas ima nekoliko saveta kako da vožnju tokom radova na putu učinite sigurnom.

ZBOG ČEGA VOŽNJA TOKOM RADOVA NA PUTU NOSI ODREĐENE RIZIKE?

Kao što smo naglasili, posao radnika koji održavaju puteve sa sobom nosi i potencijalne opasnosti koje mogu ugroziti njihov život na radnom mestu.

Svake godine, određeni broj ljudi koji obavljaju radove na putu bude povređen i to uglavnom zbog nepažnje vozača.

Da bi sprečili ovakve nezgode i spasili živote, morate biti pažljivi za volanom i voditi računa kako se krećete u označenim zonama.

PLANIRAJTE PUT

Nigde ne krećite u zadnjoj sekundi, već se dobro pripremite za put i ranije pokrenite vozilo.

Osećaj da ćete zakasniti, žurba i stres itekako mogu biti okidač za nezgodu na putu.

Još ako naiđete na radove na putu, važno je da se smirite i razmišljate isključivo o bezbednosti sebe i drugih oko sebe.

KONCENTRACIJA I OPREZ

Sve više i više saobraćajnih nesreća potiče od nepažljivih vozača i smanjene koncentracije za volanom.

Kucanje SMS poruke i menjanje radio stanica mogu izazvati veliku katastrofu i uzrokovati teške telesne povrede, ali i smrt učesnika u saobraćaju – čak i osoba koje obavljaju radove na putu.

Dobar fokus i posmatranje okoline su od ključnog značaja kada je u pitanju vožnja kroz područje na kome se obavljaju radovi na putu.

Eliminišite sve faktore koji Vam mogu odvući pažnju. Ugasite radio i mobilni telefon i nemojte jesti i piti dok upravljate vozilom.

Morate dobro proceniti kada da se prestrojite u drugu traku, kad ćete stati i kojom brzinom ćete se kretati.

POSMATRAJTE ZNAKOVE

Postupajte onako kako Vam govore postavljeni znaci u zoni radova i oko nje.

Tu su svetlosni znakovi i table, ali i radnik koji gestovima i zastavicom preusmerava vozila na drugu traku i zaustavlja ih po potrebi.

USPORITE

Morate znati da radnici koji obavljaju radove na putu mogu da se nađu vrlo blizu Vašeg vozila u svakom trenutku.

Zvuči frustrirajuće, ali ćete olakšati njihov posao i sprečiti nezgode tako što ćete se sporije kretati kroz označena područja.

Često, radnici ističu i znakove koji pokazuju ograničenje brzine i ukoliko ih vidite poštujte ih.

Budite svesni da na njima piše maksimalno ograničenje brzine kretanja na tom delu puta, a ne brzinu koju treba svo vreme održavati tokom vožnje.

Usporavanjem ćete obezbediti sebi dovoljno vremena da primetite rizičnu situaciju i odreagujete na vreme.

PAZITE I NA DRUGA VOZILA

Osim što ćete paziti na svoje ponašanje za volanom, morate očekivati neočekivano kada su u pitanju i ostala vozila u Vašem bliskom okruženju.

Koliko god Vi pazili da Vaš prolazak kroz zonu radova na putu prođe bezbedno, imajte na umu da drugi vozači mogu neočekivano preticati, zaustaviti se i preusmeriti baš kada nije vreme za to i bez ikakvog prethodnog upozorenja.

Držite bezbednu udaljenost od vozila koje se nalazi ispred Vas.

Povećajte je u slučaju smanjene vidljivosti i loših vremenskih prilika.

Reagujte na svako paljenje kočionih svetala i pokazivača pravca pred Vama, ali i iza Vas.

ČASOVI KONDICIONE VOŽNJE ZA POBOLJŠANJE VOZAČKIH VEŠTINA

Da li želite da usavršite svoje sposobnosti za volanom i naučite da pažljivije vozite u različitim uslovima i raznovrsnim situacijama na putu?

Za to će Vam biti neophodna stručna pomoć, a auto škola Stop Line Vam nudi kondicionu vožnju kao odlično rešenje i sjajnu opciju za dodatnu nadogradnju ranije usvojenih znanja i veština.

To uključuje i poboljšanje koncentracije i bezbednosti u saobraćaju.

PAŽLJIVA VOŽNJA U ZONI RADOVA NA PUTU JE VEOMA VAŽNA

Radovi na putevima se obavljaju da bi i vozači i putnici bili bezbedni u svojim vozilima u svakom trenutku.

Olakšajte radnicima njihov posao i pomozite im da ga obave efikasno, efektno i sigurno tako što ćete pažljivo voziti i svaki korak pažljivo planirati.

Svoje vozačke veštine dodatno usavršite uz pomoć auto škole Stop Line. Zakažite svoj termin na vreme, a mi ćemo Vam izaći u susret i dati sve od sebe da unapredite svoja znanja i sposobnost upravljanja vozilom.