Kako bi položila vozački ispit, ova 22-godišnja devojka je morala da putuje ČAK 1,609 km: "Mislim da mi se isplatilo!"

Kako bi položila vozački ispit, ova 22-godišnja devojka je morala da putuje ČAK 1,609 km: “Mislim da mi se isplatilo!”

Radi se o Emili Dojl koja je putovala do Aberdina od svoje kuće u Vindzoru nakon što nije uspela da dobije termin za polaganje vožnje u auto školi koja joj je bila najbliža

Zakazivanje termina za polaganje praktičnog ispita u auto školi može biti izazov za kandidate ne samo u Velikoj Britaniji, već i u Srbiji.

Pošto stalno komuniciramo sa kandidatima, instruktorima i vlasnicima auto škola, imamo informacije da jedna od omiljenih destinacija za polaganje vožnje kod Beograđana je Stara Pazova, a druga je Borča gde se termini dobijaju mnogo brže i lakše, nego u mnogim beogradskim auto školama. Osim toga, mnogo se lakše polaže na ravnici sa manjim saobraćajem, nego u pretežno brdovitom Beogradu. Jedino, što takvim kandidatima je posle ipak teže da se naviknu na beogradski ritam vožnje. U nekim slučajevima to dovodi do toga što vozači uzimaju dodatne časove vožnje u beogradskim auto školama i kod privatnih instruktora. A najveći izazov je kretanje na uzbrdici i strah od vožnje u velikom saobraćaju.

Zbog manjka ispitivača od MUP-a, u Beogradu se na termin može čekati i po nekoliko meseci, pogotovo, ako je kandidat pao na prethodnom polaganju, može da se nađe u situaciji kada se on / ona ne uklapaju u kvotu u sledećem terminu, jer u tom slučaju oni, koji polažu prvi put ne mogu da dođu na red.

Pojedinačne auto škole koriste tu situaciju, tako što knadidate ne ubacuju u termine čak i kada imaju prostora. U većini slučajeva se to radi kako bi kandidat platio dodatne časove, a ponekad i polaganje isteklih testova kako bi auto škola nadoknadila jeftinu cenu koju je izreklamirala, a koja je ispod tržišne.

Da se vratimo na Emili iz Ujedinjenog Kraljevstva, koja ona je putovala čak 1,000 milja sve do Škotske kako navodi magazin The Metro.

Bez obzira što je položila teorijski ispit u aprilu, morala je da putuje daleko kako bi brže došla do termina i položila vozački ispit.

Dalek put se isplatio za Emili i sada se ona oseća oslobođeno. “Zaista mi je laknulo što sam položila. Prvo što sam uradila je da sam se odvezla do fakulteta", – rekla je ona. “Mislim da se isplatilo. Mogla sam da čekam godinu dana i više na polaganje u auto školi koja mi je blizu kuće. Mislim da je bilo vredno toga, ali je trebalo i dosta vremena za planiranje", – rekla je Emili.

Njena majka Odri je boravila u Škotskoj 7 dana kako bi podržala svoju ćerku na polaganju. Međutim, situaciju je dodatno otežala oluja Babet zbog koje su morale da koriste drugi put kako bi stigle do grada.

Odri je rekla da su od aprila pokušavale da dobiju termin za polaganje vožnje, ali im nije uspelo i to je nateralo njenu ćerku na ovaj ekstremni korak. “Odahnuli smo kada je ona položila – sada može sama da se odveze do fakulteta, biće mnogo lakše, zaista smo zadovoljni." “Sjajan osećaj kada sam uspela, ali sam ipak potcenila koliko to može biti stresno", – rekla je ona.

Razmislite dobro kada birate auto školu za polaganje i nemojte da Vam uvek prvi kriterijumi da budu cena i blizina škole.

Izvor: https://www.moneycontrol.com/news/trends/uk-woman-drives-1000-miles-to-take-driving-test-i-think-it-paid-off-11689291.html

Autor slike: Peter Fazekas. https://www.pexels.com/photo/photo-of-person-driving-1386649/