Auto Škole Beograd i Novi Sad | Auto Škole u Beogradu i Novom Sadu

Vozački ispit – auto škola Pigeon Plus

TEORIJSKA OBUKA PO NOVOM PRAVILNIKU

Po novim propisima teorijski deo obuke postaje obavezan, i predvidjeno je najmanje 40 časova (30 časova predavanja i 10 vežbi). Čas traje 45 min. a kandidat u toku dana može imati najviše tri časa, sa pauzama od po 10 minuta izmedju njih.

Budući vozači moraće da odslušaju predavanja, nauče propise i polože testove pre nego što krenu sa časovima praktične obuke.

PRAKTIČNA OBUKA VOŽNJE

Početak obuke tek nakon odslušane teoretske obuke i položenog testa. Kompletna obuka sadrži 40 časova vožnje od po 45 minuta. Kandidat u toku dana može imati najviše dva časa vožnje.
Vozački ispit se sastoji iz praktičnog i teoretskog dela.

Teoretski deo se polaže u prostorijama auto škole PIGEON na adresi: Gornjogradska 7B, Zemun (naselje Sava Kovačević)

Položen test važi godinu dana i u tom vremenu se mora položiti vozački ispit.

PRAKTIČAN ISPIT:

Kandidat slučajnim izborom bira jedan od 15 ispitnih zadataka koji su kovertirani, nakon upoznavanja sa trasom odnosno relacijom ispitnog zadatka kreće ispit. Početak i kraj ispita je na poligonu auto škole PIGEON.

Praktični deo ispita se prvo obavlja na uređenom prostoru poligonu, gde kandidat pokazuje osnovne veštine u upravljanju vozilom npr:

Ukoliko kandidat položi poligonski deo ispita sledi vožnja ulicama grada ispitnom trasom koju je kandidat izvukao na početku polaganja. Po završetku ispita sledi ocena vozačke veštine i znanja.

Trajanje vozačkog ispita traje najmanje 35 minuta vožnje u saobraćaju.