Auto Škole Beograd i Novi Sad | Auto Škole u Beogradu i Novom Sadu

OBLAST: VOZAČI
TEMA: PROBNA VOZAČKA DOZVOLA

Члан 182. – ZOBS

PROBNA VOZAČKA DOZVOLA IZDAĆE SE LICU KOJE PRVI PUT POLOŽI VOZAČKI ISPIT ZA UPRAVLJANJE MOTORNIM VOZILOM KATEGORIJA A1, A2, A, B1 I B SA ROKOM VAŽENJA:

VOZAČ KOJI IMA PROBNU VOZAČKU DOZVOLU NE SME DA :

Vozač koji ima probnu vozačku dozvolu za upravljanje motornim vozilom kategorije B, dok ne navrši 18 godina života, ne sme da upravlja vozilom bez nadzora lica koje se nalazi u tom vozilu i koje ima važeću vozačku dozvolu za upravljanje vozilom kategorije B u trajanju od najmanje 5 godina.

Vozač sa probnom vozačkom dozvolom do navršene 18. godine života može prevoziti najviše tri lica uključujući i lice koje vrši nadzor.

Motorno vozilo kojim upravlja vozač sa probnom vozačkom dozvolom mora biti označeno „П“ oznakom, na vidnom mestu sa prednje i zadnje strane vozila.

Lice koje vrši nadzor dužno je da se stara da vozač vozilom upravlja na bezbedan način I u skladu sa propisima.